Local Sports

CLASS 1A
#8 Fisher (8-2) at #1 Argenta (A.-Oreana) (10-0), Sat., Nov. 3, 1:00 pm
#13 Moweaqua (Central A & M) (7-3) at #12 Albion (Edwards County) (7-3), Sat., Nov. 3, 2:00 pm
#2 Camp Point (Central) (9-1) at #10 Carrollton (7-3), Sat., Nov. 3, 1:00 pm
#6 Arcola (8-2) at #3 Concord (Triopia) [Coop] (9-1), Sat., Nov. 3, 2:00 pm

 

CLASS 2A
#1 Decatur (St. Teresa) (10-0) at #9 Athens (8-2), Sat., Nov. 3, 2:00 pm
#4 Pana (H.S.) (9-1) at #12 Downs (Tri-Valley) (6-4), Sat., Nov. 3, 1:00 pm
#2 Maroa (M.-Forsyth) (10-0) at #10 Chester (7-3), Sat., Nov. 3, 1:00 pm
#6 Bismarck (B.-Henning-Rossville-Alvin) (9-1) at #3 Tuscola (9-1), Sat., Nov. 3, 2:00 pm
#8 Chicago (Hope Academy) (8-2) at #1 Gibson City (G.C.-Melvin-Sibley) (10-0), Sat., Nov. 3, 2:00 pm
#2 Orion (10-0) at #10 Taylor Ridge (Rockridge) (7-3), Sat., Nov. 3, 1:00 pm

 

CLASS 3A
#8 Anna (A.-Jonesboro) (8-2) at #1 Monticello (10-0), Sat., Nov. 3, 3:00 pm
#6 Monmouth (M.-Roseville) (8-2) at #3 Eureka (9-1), Sat., Nov. 3, 5:00 pm
#6 Williamsville (9-1) at #3 Fairfield (10-0), Sat., Nov. 3, 1:00 pm
#2 Carlinville (10-0) at #10 Paxton (P.-Buckley-Loda) (7-3), Sat., Nov. 3, 2:00 pm

 

CLASS 4A
#8 Columbia (8-2) at #1 Taylorville (10-0), Sat., Nov. 3, 5:00 pm
#5 Pontiac (9-1) at #4 Rochester (9-1), Sat., Nov. 3, 5:30 pm
#2 Paris (10-0) at #10 Effingham (H.S.) (8-2), Sat., Nov. 3, 2:00 pm
#6 Murphysboro [Coop] (8-2) at #3 Kankakee (McNamara) (9-1), Sat., Nov. 3, 3:00 pm

 

CLASS 5A
#8 Decatur (MacArthur) (7-3) at #1 Country Club Hills (Hillcrest) (10-0), Sat., Nov. 3, 3:00 pm
#7 Mattoon (7-3) at #2 Highland (10-0), Sat., Nov. 3, 4:00 pm

 

CLASS 6A
#7 Springfield (Sacred Heart-Griffin) (8-2) at #2 Washington (10-0), Sat., Nov. 3, 1:00 pm
#5 Palos Heights (Shepard) (8-2) at #4 Normal (Community West) (9-1), Fri., Nov. 2, 7:30 pm
#3 Chatham (Glenwood) (9-1) at #11 Crete (C.-Monee) (7-3), Sat., Nov. 3, 2:00 pm

 

CLASS 7A
#6 Rolling Meadows (10-0) at #22 St. Charles (North) (7-3), Sat., Nov. 3, 1:00 pm

Local Weather