Local News

 #16 Belvidere (H.S.) (5-4) at #1 Maple Park (Kaneland) (9-0) (map), Sat., Oct. 27, 7:00 pm

 #9 New Lenox (Lincoln-Way West) (6-3) at #8 Rochelle (6-3) (map), Fri., Oct. 26, 7:00 pm

 #13 Tinley Park (H.S.) (5-4) vs. #4 Chicago (Westinghouse College Prep) (7-2) at Chicago (Lane Stadium) (map), Sat., Oct. 27, 7:00 pm

 #12 Joliet (Catholic Academy) (5-4) at #5 Elmwood Park (7-2) (map), Sat., Oct. 27, 6:00 pm

 

#15 Wauconda (5-4) at #2 Woodstock (Marian) (9-0) (map), Fri., Oct. 26, 7:00 pm

 #10 Sterling (H.S.) (6-3) at #7 Woodstock (North) (6-3) (map), Sat., Oct. 27, 7:00 pm

 #14 Midlothian (Bremen) (5-4) at #3 Lombard (Montini) (7-2) (map), Sat., Oct. 27, 1:00 pm

#11 Chicago (King) (6-2) at #6 Sycamore (H.S.) (6-3) (map), Sat., Oct. 27, 7:00 pm

 

#8 Galesburg (H.S.) (5-4) vs. #1 Normal (University) (9-0) at Bloomington (Illinois Wesleyan U.) (map), Fri., Oct. 26, 7:00 pm

#5 Washington (7-2) at #4 Metamora (7-2) (map), Fri., Oct. 26, 7:00 pm

 #7 Park Forest (Rich East) (6-3) at #2 Morris (8-1) (map), Sat., Oct. 27, 1:00 pm

 

#6 East Peoria (7-2) at #3 Urbana (H.S.) (8-1) (map), Sat., Oct. 27, 7:00 pm

 

 #8 Mattoon (5-4) at #1 Jerseyville (Jersey) (9-0) (map), Sat., Oct. 27, 2:00 pm

#5 Marion (H.S.) (7-2) at #4 Chatham (Glenwood) (7-2) (map), Sat., Oct. 27, 2:00

#7 Jacksonville (H.S.) (5-4) at #2 Centralia (H.S.) (9-0) (map), Sat., Oct. 27, 2:00 pm

 #6 Highland (5-4) at #3 Springfield (Sacred Heart-Griffin) (8-1) (map), Fri., Oct. 26, 7:00 pm

 #8 Springfield (H.S.) (5-4) at #1 Crete (C.-Monee) (9-0) (map), Sat., Oct. 27, 6:00 pm

 #5 Bloomington (H.S.) (7-2) at #4 Peoria (Richwoods) (7-2) (map), Sat., Oct. 27, 1:00 pm

#7 Normal (Community) (6-3) at #2 Ottawa (Twp.) (9-0) (map), Sat., Oct. 27, 2:00 pm

#6 Normal (Community West) (6-3) at #3 Rock Island (H.S.) (7-2) (map), Sat., Oct. 27, 2:00 pm

 

#8 Virden (North Mac) (5-4) at #1 Williamsville (9-0) (map), Sat., Oct. 27, 1:00 pm

#5 Monticello (7-2) vs. #4 Nokomis [Coop] (8-1) at Nokomis (map), Sat., Oct. 27, 2:00 pm

#7 Pana (H.S.) (5-4) at #2 Tolono (Unity) (8-1) (map), Sat., Oct. 27, 1:00 pm

 #6 Auburn (6-3) at #3 Pleasant Plains (8-1) (map), Fri., Oct. 26, 7:00 pm

 

 #8 Anna (A.-Jonesboro) (6-3) at #1 Greenville (8-1) (map), Sat., Oct. 27, 1:30 pm

 #5 Sesser (S.-Valier) [Coop] (6-3) vs. #4 Vienna [V.-Goreville Coop] (6-3) at Vienna (map), Sat., Oct. 27, 1:00 pm

#7 Robinson (6-3) at #2 Benton (8-1) (map), Sat., Oct. 27, 2:00 pm

 #6 Carterville (6-3) at #3 Vandalia (7-2) (map), Sat., Oct. 27, 2:00 pm

 

Local Weather